Sistēma darbojas pareizi un nevainojami, ja tiek ievēroti fizikas likumi. Gaisa klātbūtne apkures ūdenī veicina visādas negatīvas parādības - cauruļu un mehānismu virsmu pastiprinātu apkaļķošanos, papildus trokšņus.
Slēgtās apkures sistēmās šīs negatīvās parādības iespējams samazināt vai novērst pavisam.
To panāk ar sistēmas atgaisošanu. Slēgtā sistēmā atgaisošana notiek automātiski (ja ir pareizi izvietoti automātiskie atgaisotāji).
Apkures ūdenī gaiss sīku burbulīšu veidā ir visu laiku. Ūdenim esot kustībā, sīkie gaisa burbulīši veido lielākus gaisa burbuļus, kuri ceļas uz augšu un krājas sistēmas augstākajos punktos. Tā ar laiku rodas lielāki gaisa ieslēgumi. Visās šajās vietās tiek izvietoti automātiskie atgaisotāji, kuri ik pa brīdim atveras un izvada sakrājušos gaisu no sistēmas.
Izplešanās trauki izgatavoti tā, lai arī no viņiem varētu izvadīt gaisu. Visiem zināms no fizikas, ka gaiss ir vieglāks par ūdeni. Ūdens ieiet izplešanās traukā no augšas, gaiss pa šo pašu izvadu var pacelties uz augšu un iziet no izplešanās trauka.
Ja izplešanās traukā ūdens tiek ievadīts no apakšas vai sāna, pastāv iespēja, ka izplešanās trauka augšpusē visu laiku atrodas gaisa ieslēgums, kurš nevar tikt izvadīts ārā.
Mazās sistēmās un pie nelieliem tilpumiem tas varbūt neko sevišķi nenozīmē, taču lielās sistēmās var radīt iepriekš minētās problēmas.