par ūdensvada uzbūvi
Nav atšķirības, vai ūdens sadale uz patērētājiem notiek no mājas vai tieši no urbuma, jo ūdens spiediens visos virzienos izplatās vienādi.
Ja par sadales punktu izvēlas tieši urbumu, tad ir jāņem vērā šī mezgla apkalpes pieejamība.
1) Parasti šādos gadījumos nepielieto adapteri, bet gan caurule tiek izlaista ārā uz augšu caur urbuma vāku. Virs vāka izveido sadalītājmezglu uz visiem patērētājiem - māja, pirts, kūts, garāža, siltumnīca, laistīšana. Apkārt tiek ierakts viens, vai divi grodi ar nosiltinātu vāku. Šis mezgls dažkārt sanāk diezgan sarežģīts ar vairākiem līkumiem, trīsgabaliem, krāniem.
Ja tiek pielietots adapteris, tad montāža ir sarežģītāka. Parasti pēc adaptera montāžas tranšeja ap urbumu tiek aizbērta līdz ar zemes līmeni. Urbuma caurules gals ir virs zemes. Tam virsū uzliek plastmasas vai metāla vāku, caur kuru izlaiž sūkņa motora barošanas elektrokabeli.
2) Ja sūkņa montāžu veic ar adapteri, tad sadales punkts jāveido horizontālajā cauruļvadā, kurš iet uz māju. Šajā gadījumā pielieto trīsgabalu un kapes ventīli cauruļvada uz laistīšanu noslēgšanai vai atvēršanai. Visa konstrukcija atrodas zem zemes. Priekšrocība ir tā, ka virs zemes viss ir līdzens - nav redzami nekādi lieli celtniecības veidojumi, kas var traucēt apkārtējai ainavai. Taču ir vesela rinda trūkumu:
- Stipri sarežģītas iespējamās sadales mezgla apskates vai remonta iespējas - viss jārok vaļā,
- sarežģīti izveidot sadali uz vairākiem patērētājiem.