Kondensāta veidošanās iemesls jau aprakstīts pašā jautājumā.
1. Ja nav iespējams sūkni pārvietot uz telpu, kurā mazāk veidotos kondensāts, tad piemērojami pasākumi, kas samazina kondensāta rašanos un tā radītās sekas. Kā risinājumu piedāvājam uz grīdas novietot gumijota materiāla paliktni ar uzlocītām maliņām (nopērkams saimniecības preču veikalos, piemēram, IKEA), uz tā uzliek sūkni. Sakrājušos kondensātu savāc ar lupatu vai citiem piemērotiem palīglīdzekļiem. Sūkņa korpuss, pienākošais sūcvads un aizejošais spiedvads jānoklāj ar pretkondensāta materiālu. Motoru un motora ventilatoru nedrīkst pārklāt.
2. Sūknis slēdzas iekšā un ārā pie katras krāna atvēršanas, ja spiedkatlā ir nepietiekošs gaisa pretspiediens. Sūkņa spiedkatlā jāpārbauda gaisa spiediens. Tam jābūt ap 1,5 bāriem.
Uzmanību! Gaisa spiedienam spiedkatlā ir jābūt par 0,2 bāriemmazākam nekā iestādītajam sūkņa spiedienam, pie kura tas ieslēdzas (piemēram, ja sūknis ieslēdzas pie spiediena - 2,1 bāri, tad spiedkatlā jābūt ap 1,9 bāriem lielam spiedienam). Ja gaisa spiediens spiedkatlā nesaskan ar augstāk minētajiem nosacījumiem, tad gaiss vai nu jāizlaiž, vai arī jāiepumpē ar automobiļu riepu sūkni caur gaisa ventili.