Поиск


Поиск


Вопрос и ответы

Ģirts

08 Dec 2008

Siltumizolācija

(Dažādi)

Labdien! Lūdzu konsultāciju. Runa ir par māju ( dārza). Māja tiek apdzīvota cauru gadu- šogad būs pirmā ziema. Iekšējās trubas ir aiz reģipša un flīzēm ieliktas( iepriekšējais saimnieks uzlika), man tāds nelabs čujs, ka ziemā viņas var aizsalt. Māja skaitās siltināta, bet tās divas sienas tā švakāk- no ārpuses putupolistorols, tad ķieģelis un pie ķieģeļa tās plastmasas trubas (3slāņu) un tad reģipsis telpas iekšpusē. Jautājums- ja telpā nu zemākā temperatūra ir kādi 16 grādi, vai var tās trubas aiz sienas aizsalt? Liekas , ka starp reģipsi un ķieģeli ir tāda kā vēsa gaisa plūsma ( gan jau ka kaut kur velk no ārpuses iekšā caurvēju). Lūdzu padalieties pieredzē.

Ivars

08 Dec 2008

Neesmu būveksperts, tikai mājas īpašnieks, kas pats aprāpojis pārsgumus un, kam ir šāda pat apšuvuma "pīrāga" uzbūve. Ja ir tieši tā, ka Ģirts raksta, tad acīmredzot, starp riģipsi un ķieģeli vairs nekādas siltumizolācijas nav, tikai gaisa slānis. Pats par sevi riģipsis tomēr elpo, tas nozīmē, ka arī aiz riģipša noteikti būs pozitīvas temperatūras. Jautājums tikai - vai caurules kaut kur neiet ārpus mājas vai ārpus siltinātās sienas. Šīs vietas var būt kritiskas, bet par tām te nebija runa.

Ivars

08 Dec 2008

'Papildinot iepriekšējo - vēsais gaiss aiz riģipša, protams, cirkulē un ļoti lielā mērā to ietekmē griestu pārseguma konstrukcija un siltinājums - pats pārliecinājos. Tas, ka sienas elpo - tas ir dabiski un daudz labāk, nekā ja tur krātos kondensāts. Es uzklāju otrā stāva pārsegumam (aukstie bēniņi) otru siltinājuma kārtu un man vairs tā "nevelk" pa rozešu caurumiem, bet protams, ka māja "elpo" un gaiss aiz riģipša ir vēsāks, jo apkure tomēr ir iekšpusē :)

Ģirts

08 Dec 2008

Paldies! Jā- trubas ārpus sienām neiziet un starp reģipsi un ķieģeli ir tukšs. Tur gan taisnība- to aizmirsu piebilst- liekas, ka tas griestu siltinājums ir khm.... un tamdēļ laikam arī tas vējš man svilpo aiz reģipša.

Akvedukts

09 Dec 2008

Ja ēkas siena izbūvēta pareizi (ķieģela sienas biezums un ārējās siltuma izolācijas biezums izvēlēts atbilstoši), problēmām nevajadzētu būt, jo siltums caur riģipša sienu nonāk arī starp ārsienu un iekštelpu apšuvumu. Precīzu temperatūras izmaiņu aprēķinu telpai starp riģipsi un ārsienu var veikt zinot ķieģeļu sienas biezumu, ārsienas siltumizolācijas materiāla biezumu un siltumizolācijas īpašības, riģipša plāksnes biezumu, kā arī iespējamās iekštelpu un āra gaisa temperatūras. Šādu aprēķinu Jums varētu palīdzēt veikt kāds būvniecības speciālists.

Продолжай дискуссию

Ответить: Ģirts

Дата 08 Dec 2008

 

Введите ниже показанный код безопасности


Вопросы задали и отвечали:

akvedukts   - Akvedukts

Авторизованный пользователь - Регистрированный клиент "Akvedukts"

Посетитель - Незарегистрированный посетитель