Search


Search


Question and answers

Gints

07 Dec 2011

cirkulācijas sūknis

(Apkure)

Sveicināti! Vai ir kāda alternatīva slēgtās apkures sistēmas cirkulācijas sūknim, gadījumā ja pazūd elektrība? p.s. Šoreiz pa "laimi" pārsprāga turpgaitas truba pie apkures katla.

Akvedukts

08 Dec 2011

Ģenerators jāaprīko ar automātiku, kura ieslēdz benzīnmotoru brīdī, kad pazūd spriegums. Pie ģeneratora var pieslēgt ne tikai cirkulācijas sūkni, bet arī parējos visnepieciešamākos sprieguma patērētājus, piemēram, ūdens sūkni, vietējos apgaismojumus u.t.t. Pie ģeneratora pieslēdzamo patērētāju kopējā jauda kilovatos nedrīkst pārsniegt ģeneratora nominālo jaudu.

Ivars

12 Dec 2011

Ja runa ir TIKAI par apkuri, tad man mājās šim nolūkam ir parasts mašīnas akumulators, 12V, 50Ah un pārveidotājs uz 220V. Man gan ir primitīva malkas apkure un tāpēc, kad dodamies prom no mājām, neatstājam katlu bez uzraudzības, līdz ar to mans rezerves risnājums ir lēts, bet, protams, ierobežots laika ziņā un bez pārslēgšanas automātikas. Man tas galvenikārt paredzēts gadījumiem kad katls iet pilnās burās un tajā brīdī atslēdzas elektrība. Sūkņa motors mierīgi iet vairākas stundas (neesmu mēģinājis nokaut aķi), no līdzsprieguma patērējot ap 4A strāvas.

Bijām domājuši par ģeneratoru, taču tas nav lēts prieks. Katram pašam jāapsver, cik svarīgi kuri patērētāji, kam jādarbojas jebkuros apstākļos.

Continue the discussion

Reply to: Gints

Date: 07 Dec 2011

 

Please enter the shown security code below


Topics and responses by:

akvedukts   - Akvedukts

Authorized user - A registered customer of "Akvedukts"

Guest - A non-registered visitor